Wybitna religioznawczyni i celtolożka młodego pokolenia – Pani dr hab. Bożena Gierek z Uniwersytetu Jagiellońskiego przedstawi w IFA dwa wykłady gościnne.

Tytuły i czas wykładów gościnnych w IFA UWr:

1) "Język irlandzki we współczesnej Republice Irlandii" – IFA, ul. Kuźnicza 22, Wrocław, sala 210, 15 kwietnia 2019 r. o 9:45 rano.

2) "Bóstwa Celtów" – IFA, ul. Kuźnicza 22, Wrocław, sala 207, 16 kwietnia 2019 r. o 15:00.

Wstęp wolny.

Wspólna organizacja: Kolegium MSI, IFA UWr oraz Komisji Nauk Filologicznych Oddziału PAN we Wrocławiu.

Biogram:
dr hab. Bożena Gierek, (habilitacja z kulturoznawstwa, Uniwersytet SWPS, Warszawa 2019), absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego (Instytutu Religioznawstwa) oraz Akademii Ekonomicznej w Krakowie (specjalizacja – gospodarka turystyczna); pracuje w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji; jest autorką czterech książek, w tym kultowej już pozycji pt. „Religie Celtów” (WAM, Kraków 2013), licznych artykułów naukowych oraz ponad stu haseł publikowanych w kluczowych leksykonach i encyklopediach religioznawczych.

Inis Meain Dun Chonchuir

Clare Island