"Dlaczego nie warto rozwiązywać konfliktów, czyli współczesne podejście do budowania pokoju"

Katarzyna A. Przybyła (Kierownik International Peace and Conflict Studies, Collegium Civitas, Senior Editor, Polityka Insight)

data: wtorek 9 kwietnia 2019
15:00, IFA UWr, sala nr 207

Katarzyna A. Przybyła jest twórcą i kierownikiem programu International Peace and Conflict Studies w Collegium Civitas w Warszawie oraz redaktorem (Senior Editor) Polityki Insight. W latach 2014–2015 była stypendystką Fulbrighta w Kroc Institute for International Peace Studies na Uniwersytecie Notre Dame w Stanach Zjednoczonych. W 2018 r. była uczestnikiem programu rozwoju przywództwa transatlantyckiego German Marshall Fund - Marshall Memorial Fellowship. Przez ponad 7 lat pracowała w Departamencie Analiz Strategicznych Biura Bezpieczeństwa Narodowego, gdzie zajmowała się obszarem byłego Związku Radzieckiego, relacjami NATO-Rosja, organizacjami międzynarodowymi i kontrolą zbrojeń. W 2015 r. prowadziła badania w Izraelu/Palestynie oraz współpracowała z organizacjami zajmującymi się prawami człowieka. Doradzała również w Programie Pokój i Stabilizacja Fundacji Pułaskiego, a wcześniej pisała dla „Dziennika Gazety Prawnej”.

Prezentacja do pobrania