Gościem Centrum Badań Przekładoznawczych Wydziału Polonistyki UJ będzie prof. Vicente L. Rafael, historyk, antropolog kultury i komparatysta z University of Washington w Seattle. Jego zainteresowania badacze obejmują zagadnienia języka, religii i przekładu w perspektywie władzy, poetyki i polityki reprezentacji oraz historii obszaru Azji Południowo-Wschodniej w kontekście post-kolonialnym.

Profesor Rafael jest autorem m.in. książek Contracting Colonialism: Translation and Christian Conversion in Tagalog Society Under Early Spanish Rule (1993)Discrepant Histories: Translocal Essays on Filipino Cultures (1995); Figures of Criminality in Indonesia, the Philippines, and Colonial Vietnam (1999); White Love and Other Events in Filipino History (2000);The Promise of the Foreign: Nationalism and the Technics of Translation in the Spanish Philippines (2005).

Wykład pod tytułem Linguistic Currencies: The Political Economy of English in the U.S. and Southeast Asia odbędzie się we wtorek, 2 kwietnia o godzinie 18, ul. Gołębia 16, s. 42. Szczegóły na załączony plakacie.