Kochani Studenci, nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie. Wiemy, że niekiedy udaje Wam się znaleźć czas na aktywność sportową, choć to niełatwe, bo nauki jest mnóstwo na tych studiach. Ale jeśli są wśród Was osoby, które lubią jeździć na rowerze górskim, to gorąco zachęcamy: bierzcie udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim!

Może do podjęcia decyzji o zgłoszeniu się do reprezentacji zachęci Was przykład pani Joanny Sobieralskiej? Przeczytajcie, co Wasza "pani z dziekanatu" ma na temat AMP do powiedzenia.

"Jako pracownik wyższej uczelni jestem członkiem Akademickiego Związku Sportowego i mogę reprezentować swój Klub Uczelniany AZS w Akademickich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim. Wiadomo, że startujący w AMP-ach to w przeważającej większości studenci, ale zawodnicy mniej więcej w moim wieku też się trafiają. Dlaczego ja startuję w takiej imprezie? Ano dlatego, że kolarstwo górskie jest moją wielką pasją od lat. ale robię to po to, żeby dać przykład młodym. Żeby młodzi ludzie zobaczyli, że skoro kobieta w wieku ich rodziców może, to i oni mogą, i żeby się nie bali reprezentować swoją Alma Mater na imprezie rowerowej. Bo chyba się boją, skoro tak trudno znaleźć osoby do sekcji kolarskiej na mojej Uczelni.
AMP-y w kolarstwie górskim są imprezą świetnie zorganizowaną. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Organizator zna się na rzeczy. Doskonale oznakowana i zabezpieczona trasa, chyba nawet po każdym wyścigu objeżdżana na e-biku, celem sprawdzenia, czy wszystko jest tam w należytym porządku przed puszczeniem wyścigu kolejnego, profesjonalnie przygotowani ludzie z Biura Zawodów, porządek i wysoki poziom zaangażowania. W hotelu można się w końcu wyspać, nawet w dzień, a jedynym obowiązkiem jest jazda na rowerze."

fot. Magdalena Wójcik - Fotografia

Fot. Velonews.pl

Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim odbędą się w Ogrodzieńcu.