"Artysta, bloger, mediaworker. O kondycji pisarza w XXI wieku"

data: wtorek 12 marca  2019
15:00, IFA UWr, sala nr 207

Profesor Leszek Pułka

Na Uniwersytecie Wrocławskim – od 1979 roku w Instytucie Filologii Polskiej, od 2005 roku w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. W latach 2007-2010 zastępca dyrektora IDiKS ds. Studenckich. Wykładał i prowadził zajęcia w: DSW, ASP im. Eugeniusza Gepperta, Uniwersytet Humanistyczny SWPS, Emst-Moritz-Arndt Universität Greifswald (Niemcy) oraz na Universita degli Studi di Firenze (Włochy).

Jego biografię dziennikarską otwiera w 1992 roku współpraca z „Gazetą Wyborczą. Wrocław” – gdzie był recenzentem teatralnym, kulinarnym, reporterem i felietonistą. Aktywność recenzencką prof. Pułki uhonorowano Nagrodą „Ruchu Teatralnego” im. prof. Zbigniewa Raszewskiego dla „najciekawszego recenzenta prasy codziennej w Polsce” (1998), a dorobek felietonisty nominacją książki „Wrocław ze smakiem” do polskiego Oskara Kulinarnego (2003).

W latach 1996 – do 2016 współpracownik programów publicystycznych w TVP (m.in. „Rewolwer kulturalny”, „Telewizyjne Wiadomości Literackie”), autor audycji „Do trzech razy sztuka” w Polskim Radiu. Zrealizowane programy tv to cykliczne „Chcę wiedzieć", „Rozmowy więzienne", „Z czym do ludzi”, „Kolokwia leopoldyńskie”. Posiadacz Karty Ekranowej prezentera TVP.

W 2005 r. współpracownik magazynu „Wysokie Obroty” oraz miesięcznika „Foyer”, a od 2006 do 2011 r. recenzent teatralny „Dziennika. Gazety Prawnej”. Aktualnie recenzent portalu teatralny.pl. W 2015 roku współtwórca koncepcji i prowadzący „Kuchni Medialnej” – wspólnego projektu SWPS, ASP i Uniwersytetu Wrocławskiego.

Od 2007 r. profesor nadzwyczajny w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr., kierownik Interdyscyplinarnej Pracowni Antropologii Mediów i Komunikatów Miasta oraz Zakładu Komunikacji Wizerunkowej. Uczy m.in. semiotyki kultury, brandingu, komunikacji wizerunkowej oraz creative writing. Członek Komisji Nauk Filologicznych Oddziału PAN we Wrocławiu oraz Polskiego Towarzystwa Medioznawców i Filmoznawców. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyki Teatralnej AICT oraz Sekcji Krytyków ZASP. Współtwórca Międzyuczelnianych Warsztatów Słowa i Obrazu.