We wtorek 27 XI 2018 r. zapraszamy na szkolenia współorganizowane przez Kolegium MSI i Pana Prorektora ds. Nauczania, Profesora Ryszarda Cacha. Szkolenia pt. "Tutoring jako metoda nauczania" w formie warsztatów poprowadzi Pani dr Ilona Iłowiecka-Tańska (Centrum Nauki Kopernik).
Sala nr 207 w Instytucie Filologii Angielskiej, ul. Kuźnicza 22, godz. 15.00 - 19.00

"Tutoring jako metoda nauczania"

prowadząca: dr Ilona Iłowiecka-Tańska
miejsce warsztatów: IFA UWr, ul. Kuźnicza 22, sala nr 207
start: 15:00

Ramowy program szkolenia
15.00 – 16.00: Kto tego potrzebuje, czyli dlaczego coraz częściej uczelnie decydują się na rozwój relacji w oparciu o tutoring. Wprowadzenie.
16.00 – 16.10 przerwa
16.10 – 17.30: Peer tutoring, tutoring dla doktorantów i studentów, nowe technologie a tutoring – metody i założenia. Prezentacja programów tutoringowych z elementami pracy warsztatowej.
17.30 – 17.40: przerwa
17.40 – 18.50: Od czego zacząć: cele tutoringu. Prezentacja z elementami pracy warsztatowej.
18.50 – 19.00: Podsumowanie i zakończenie warsztatu.

Dr Ilona Iłowiecka-Tańska: antropolog kultury, obroniła doktorat w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka publikacji dotyczących promocji nauki i komunikacji naukowej, m.in. poradnika Promocja nauki, wydanego przez MNiSW. Interesuje się kwestią modernizacji społecznej i współczesnymi przeobrażeniami społecznej roli nauki i naukowców. Zajmuje się badaniem roli muzeów i centrów nauki w zmianie kultury uczenia się i nauczania. Prowadzi szkolenia z komunikacji naukowej dla naukowców. Dr Ilona Iłowiecka-Tańska jest szefową Działu Badań w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

dr Ilona Iłowiecka-Tańska (Centrum Nauki Kopernik)