Tytułowe "Muzeum antropocenu" to "muzeum wyobraźni". Wyznacza ono przestrzeń, w której natura i kultura, ludzcy i nie-ludzcy aktorzy splatają się ze sobą. Gromadzi ono narracje i przedmioty świadczące o wpływie, jaki człowiek wywiera na ekosystem. Opowiada historie powiązane z wymieraniem gatunków, zmianami klimatycznymi, zanieczyszczeniem środowiska. Stawia także pytanie o przyszłość muzeum historii naturalnej i wyznacza przestrzeń do refleksji o zagrożeniach, z jakimi ludzkość będzie mierzyć się w przyszłości. Przestrzeń ta stanowi forum dyskusji o tym, jak uchronić się przed ekologiczną katastrofą.
"Muzeum antropocenu" to wystawa przygotowana przez studentów i studentki oraz pracowników i pracowniczki Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Muzeum Przyrodniczym oraz Muzeum Współczesnym Wrocław.
Wystawie towarzyszyć będą oprowadzania, spotkania oraz panele dyskusyjne, podczas których dyskutować będziemy o sztuce antropocenu, przyszłości muzeum historii naturalnej oraz roli, jaką muzea odgrywają w obliczu zmian klimatycznych.
Wystawa potrwa do dnia 27.02.2022. Można ją zwiedzać w ramach wystawy stałej, w godzinach otwarcia muzeum, w cenie biletu wstępu.

Więcej informacji - link do wydarzenia