poniedziałek - piątek 10.00 -14.00
Godziny otwarcia sekretariatu
Serdecznie polecamy XXIV Wrocławski Festiwal Muzyki Kameralnej
"Wieczory w Arsenale"
25 czerwca - 4 lipca 2021 r.

 
Przed Państwem wspaniałe muzyczne wieczory, m.in. z: Magdą Umer, Orkiestrą Kameralną Wratislavia, a także spotkanie z ognistym argentyńskim tangiem.
 
Program koncertów:
 
25 czerwca 2021 – piątek, godz. 20:00 
MOZART, CHOPIN, BEETHOVEN!

Młodzieńcza nuta w repertuarze atrakcyjnego „Wieczoru" inaugurującego tegoroczny Festiwal! Młody solista i młodzieńcze dzieła dominują w programie tego koncertu. 22-letni pianista Mateusz Krzyżowski, obecnie student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, należy do polskiej ekipy uczestników zbliżającego się Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego (październik 2021). W jego wykonaniu zabrzmi solowa partia Koncertu f-moll op. 21 Fryderyka Chopina. Pianiście towarzyszy Orkiestra Kameralna „Wratislavia" pod kierunkiem Jana Staniendy. W programie również młodzieńcze, pełne uroku Divertimento F-dur (KV 138) Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz najwcześniejsza w dorobku kompozytora I Symfonia C-dur op. 21 Ludwiga van Beethovena w rzadko prezentowanej wersji na smyczki.
Bilety: 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (seniorzy, studenci, uczniowie)
 
26 czerwca 2021 – sobota, godz. 20:00
TRIA I KWARTETY FORTEPIANOWE

„Wieczór" poświęcony przepięknej, wyrafinowanej kameralistyce klasycznej i romantycznej. Będzie to kameralistyka z fortepianem. W programie największe nazwiska: Beethoven i jego Trio fortepianowe B-dur op. 11, Schumann i Kwartet fortepianowy Es-dur op. 47 oraz Camille Saint-Saëns (Septet Es-dur op. 65). Zaciekawiają repertuarowe niuanse: Trio fortepianowe Beethovena usłyszymy w wersji ze skrzypcami zamiast klarnetu, z kolei Septet Saint-Saëns'a zabrzmi w wersji przeznaczonej na trio fortepianowe. Wykonawcami będą głównie instrumentaliści związani z Orkiestrą Kameralną Wratislavia: Bożena Nawojska (altówka), Lidia Grzanka-Urbaniak (wiolonczela) i dyrektor artystyczny orkiestry i festiwalu Jan Stanienda (skrzypce). Wystąpi również pianista Krzysztof Stanienda.
Bilety: 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (seniorzy, studenci, uczniowie) 
 
27 czerwca 2021 – niedziela, godz. 20:00
WIOLONCZELA I HAYDN
„Wieczór" Klasyków: jednego bardzo znanego (Joseph Haydn), drugiego znanego znacznie mniej (Feliks Janiewicz). Wiolonczelista Piotr Olesz zaprezentuje się w solowej partii Koncertu C-dur Haydna, jednego z najsłynniejszych koncertów wiolonczelowych. Twórczość Haydna reprezentować też będzie jego Symfonia g-moll nr 39. Drugi punkt programu to muzyka Feliksa Janiewicza, jednego z najzdolniejszych i najbardziej aktywnych artystów polskich przełomu XVIII i XIX wieku. Biografia Janiewicza była niezwykle barwna: skrzypek, dyrygent, kompozytor, obieżyświat, znajomy Haydna i Mozarta, współzałożyciel Philharmonic Society w Londynie, organizator życia muzycznego. Pozostawił ciekawy dorobek kompozytorski. Orkiestra Kameralna Wratislavia pod kierunkiem Jana Staniendy wykona jego Divertimento na orkiestrę smyczkową.
Bilety: 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (seniorzy, studenci, uczniowie)    
 
30 czerwca 2021 – środa, godz. 20:00
HISTORIA TANGA

Festiwalowy „Wieczór" z wyrazistym muzycznym powiewem z Południa. Nasi festiwalowi Goście zagrają w niezwykłym, niecodziennym składzie: gitary i skrzypce. Cieszy fakt, że wielu polskich artystów znakomicie odnajduje się w południowych rytmach i melodiach. Przed publicznością wystąpi znana skrzypaczka Roksana Kwaśnikowska oraz Woch & Guzik Duo, w którym grają gitarzyści Adam Woch i Robert Guzik. W programie występu Astor Piazzolla, najbardziej znany w świecie mistrz tanga (usłyszymy m.in. jego „Historię Tanga"), Artyści zaprezentują również suitę „One week in Rio" autorstwa Sérgio Assada, brazylijskiego gitarzysty i kompozytora. Zapowiada się niezwykły „Wieczór" z muzyką Ameryki Południowej.
Bilety: 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (seniorzy, studenci, uczniowie) 
 
1 lipca 2021 – czwartek, godz. 20:00
2 lipca 2021  piątek, godz. 20:00
WIECZORY Z MAGDĄ UMER
Nie tylko kameralny nastrój, ale przede wszystkim poetycka nuta. Dwa „Wieczory" z wielką gwiazdą tegorocznego Festiwalu. Magda Umer to artystka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Bez jej talentu, bez jej wrażliwości i wszechstronności trudno sobie wyobrazić interpretację piosenki poetyckiej. Piosenkarka, scenarzystka, reżyserka, aktorka, autorka recitali. Na festiwalu „Wieczory w Arsenale" wystąpi dwukrotnie, z towarzyszeniem pianisty Wojciecha Borkowskiego. Usłyszą Państwo szereg piosenek w niepowtarzalnym wykonaniu Magdy Umer, w tym tak znane, jak „Okularnicy", „Ach panie, panowie" czy „Już czas na sen".
Bilety: 80 zł normalne, 55 zł ulgowe (seniorzy, studenci, uczniowie) 
 
3 lipca 2021 – sobota, godz. 20:00
FORTEPIAN NA 4 RĘCE

Fortepian to instrument, bez którego trudno wyobrazić sobie epokę Romantyzmu. Podobnie, jak trudno ją sobie wyobrazić bez Schuberta. To będzie „Wieczór", podczas którego proponujemy Państwu romantyczną kameralistykę z fortepianem i Schubertem w roli głównej. Znany duet „Duo Granat & Kreda" tworzą pianiści Tamara Granat i Adrian Kreda, oni też zabiorą Państwa w muzyczną podróż pośród uliczek, placów i kawiarenek romantycznego Wiednia – w te same miejsca, którymi spacerował Franz Schubert, jeden z twórców Romantyzmu. W wykonaniu duetu usłyszymy nastrojowe i pełne śpiewności utwory autora „Pięknej młynarki", takie jak Grand Rondeau A-dur, Marche Caractéristique C-dur, Divertissement à l'hongroise g-moll i Allegro Lebensstürme.
Bilety: 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (seniorzy, studenci, uczniowie) 
 
4 lipca 2021 – niedziela, godz. 18:00-19:15
4 lipca 2021 – niedziela, godz. 20:30-22:00  
PERŁY BAROKU
Zgodnie z panującą na naszym Festiwalu kilkuletnią już niepisaną tradycją, zakończenie „Wieczorów w Arsenale" należy do mistrzów barokowego koncertu. Ten gatunek szczególnie chyba lubią Goście „Wieczorów", czyli wrocławska – choć nie tylko wrocławska – Publiczność. Barok bliski jest również sercom wykonawców z kręgu Orkiestry Kameralnej „Wratislavia". W programie finałowych występów (tym razem aż dwóch!) znajdą Państwo kilka koncertów Antonio Vivaldiego, a także Tommaso Albinoniego i Georga Philippa Telemanna. Oprócz muzyki barokowych mistrzów z Włoch i Niemiec usłyszymy również reprezentantów epoki z innych krajów: z Francji (François Couperin i Jean Philippe Rameau) oraz z Anglii (Henry Purcell). W partiach solowych zaprezentują się instrumentaliści Orkiestry Kameralnej „Wratislavia" pod dyrekcją Jana Staniendy.
Bilety na godz. 18:00-19:15: 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (seniorzy, studenci, uczniowie) 
Bilety na godz. 20:30-22:00: 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (seniorzy, studenci, uczniowie)   
 
Karnety w specjalnej cenie: 200 zł (normalne) oraz 150 zł (ulgowe) również po uprzedniej rezerwacji:
KARNET A: 7 koncertów w tym koncert Magdy Umer w dniu 01.07 (czwartek, godz. 20:00) i koncert finałowy w dniu 04.07 (niedziela godz. 18:00).
KARNET B: 7 koncertów w tym koncert Magdy Umer w dniu 01.07 (czwartek, godz. 20:00) i koncert finałowy w dniu 04.07 (niedziela godz. 20:30).
KARNET C: 7 koncertów w tym koncert Magdy Umer w dniu 02.07 (piątek, godz. 20:00) i koncert finałowy w dniu 04.07 (niedziela godz. 18:00).
KARNET D: 7 koncertów w tym koncert Magdy Umer w dniu 02.07 (piątek, godz. 20:00) i koncert finałowy w dniu 04.07 (niedziela godz. 20:30).