poniedziałek - piątek 10.00 -14.00
Godziny otwarcia sekretariatu

  Ambasada USA i American Corners zapraszają na cykl bezpłatnych warsztatów pt.: Zagrożenia w Internecie - jak świadomie korzystać z sieci, pokazujących jak wobec zalewającej nas fali fake newsów, internetowej mowy nienawiści czy cyberzagrożeń poruszać się w świecie cyfrowym mądrze i bezpiecznie.

  Nauczyciel, trener i ekspert Łukasz Gierek zaprosi Państwa do świata bezpiecznego Internetu, pokaże, jak chronić dzieci przed szkodliwymi treściami w sieci, jak świadomie korzystać z informacji i jak uniknąć dostępu nieproszonych osób do naszych danych.

  Spotkania odbywają się w języku polskim. Można uczestniczyć w dowolnie wybranych warsztatach. Dla zainteresowanych możliwość otrzymania certyfikatu uczestnictwa.

  Osobom zarejestrowanym zostanie przesłany link do wydarzenia na platformie Clickmeeting na adres email podany przy rejestracji.
 

17.06 g. 18:00

Webinar#4 Breaking news: W Internecie nie jesteśmy anonimowi

Cyfrowy ślad to zapis wszystkich naszych aktywności w internecie, który powstaje podczas naszego funkcjonowania w sieci. Możemy go zostawiać aktywnie, komentując lub publikując posty lub pasywnie w formie bytności w sieci i wyszukiwania informacji. Jak wygląda nasz cyfrowy ślad, jakie informacje o nas generują aplikacje, których używamy, czy możemy mówić o jakiejkolwiek anonimowości w sieci. Jeżeli nie, to na co musimy zwracać szczególną uwagę.

Link do formularza rejestracyjnego:https://americancornerspoland.clickmeeting.com/breaking-news-w-internecie-nadal-nie-jestesmy-anonimow

 

24.06 g. 18:00 

Webinar#5 Czy pandemia COVID-19 spowoduje rozwój relacji społecznych czy ich zupełny zanik? 

Łukasz Gierek wraz zaproszonymi gośćmi postara się odpowiedzieć na nurtujące nas pytania dotyczące pandemii COVID-19, która wywołała wieloaspektowy kryzys w każdej sferze naszego życia.  W o wiele większym stopniu niż dotychczas relacje społeczne zostały uzależnione od technologii i powoduje to konieczność zredefiniowania naszych życiowych priorytetów.

Link do formularza rejestracyjnego:https://americancornerspoland.clickmeeting.com/czy-pandemia-covid-19-spowoduje-rozwoj-relacji-spolecznych-