WYKŁADY dla LICEALISTÓW z cyklu BEYOND LANGUAGE

W styczniu oraz lutym 2021 roku przeprowadzone zostały wykłady kulturoznawcze dla uczniów i nauczycieli szkół objętych patronatem Uniwersytetu Wrocławskiego. Spotkania zostały zorganizowane w ramach cyklu BEYOND LANGUAGE, który jest wspólną inicjatywą Kolegium Studiów Międzyobszarowych UWr, Instytutu Filologii Angielskiej UWr oraz Komisji Nauk Filologicznych Oddziału PAN we Wrocławiu. W wykładach wzięli udział uczniowie i nauczyciele z liceów w Górze, Sycowie, Żarach i we Wrocławiu. Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i w każdym z nich uczestniczy ponad stu słuchaczy. Do tej pory odbyły się cztery wykłady:

21 stycznia 2021 r. o godzinie 14.00             Monika Piechota: „Izrael on my mind”
28 stycznia 2021 r. o godzinie 14.00             dr Justyna Pilarska: : „Japan on my mind”
4 lutego 2021 r. o godzinie 14.00                  dr Aleksandra Knapik: : „Malta on my mind”
11 lutego 2021 o godzinie 14.00                   Zbigniew Stańczyk: „Wyprawa do USA”

W najbliższy czwartek – 18 lutego 2021 r. o godzinie 14.00 - Pan Leszek Wojteczek opowie o "Sile perswazji. Amerykański prezydent a wojna".

Zapraszamy serdecznie!