poniedziałek - piątek 10.00 -14.00
Godziny otwarcia sekretariatu
Na PIERWSZYM MIEJSCU listy prestiżowego American Book Fest !
 
BEYOND LANGUAGE w świecie!
Z dumą i entuzjazmem pragniemy triumfalnie ogłosić, że nasz drugi tom z serii Beyond Language autorstwa dr Aleksandry Knapik dedykowany językowi kreolskiemu słonecznej Jamajki, znalazł się na pierwszym miejscu listy American Book Fest w dziedzinie non-fiction!  
A Study of Jamaican Creole Proverbs from the Perspective of Contact Linguistics"  autorstwa dr Aleksandry Knapik stanowi ważny głos w dyskusji nad historią i obecnym kształtem języka mieszkańców Jamajki; głos, który wybrzmiewa w ponad tysiącu przysłów odtworzonych z oryginalnych źródeł z przełomu XIX i XX wieku.
SPRAWDŹ! Szczegóły dostępne na stronie: http://americanbookfest.com/nonfictionbooks.html

 


ALE dobrych wiadomości jeszcze nie koniec! Otóż trzeci tom Beyond Language poświęcony dyzartrii, którego autorką jest prof. Izabela Gatkowska (pisaliśmy o tej publikacji na naszej stronie 13.10.2020) zajmuje również pierwsze miejsce na liście American Book Fest w dziedzinie education – szczegóły dostępne na stronie:
SPRAWDŹ! Szczegóły dostępne na stronie:  http://americanbookfest.com/nonfictionbooks/education.html

 

GRATULUJEMY AUTORKOM!
GRATULUJEMY WYDAWCY Æ Academic Publishing !
 
Jako Homo habilis wykształciliśmy umiejętność precyzyjnego manipulowania przedmiotami, czyniąc z nich narzędzia pozwalające zapolować na grubszego zwierza. Jako Homo sapiens sapiens zrozumieliśmy, że najbardziej zadziwiającym narzędziem, którym posługuje się człowiek jest książka. Mikroskop przedłuża wzrok, pług i miecz są przedłużeniem ramienia, a książka…, jak podkreśla J.L. Borges, …książka jest przedłużeniem pamięci i wyobraźni!