KMSI na Wrocławskich Targach Dobrych Książek

Kolegium Międzyobszarowych Studiów Indywidualnych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Æ Academic Publishing z San Diego w Kalifornii, wydawca serii Beyond Language, zapraszają do uczestniczenia w panelu dyskusyjnym, który odbędzie się w sobotę 7 grudnia o godzinie 14.00 w ramach Wrocławskich Targów Dobrych Książek.

Dyskusja dotyczyć będzie języka i jego związku z kulturą, historią, sztuką, porządkiem prawnym i społeczeństwem. O jamajskim obeah [czyt. obja], kulturze Jamajki i niezliczonych przysłowiach, w których mimo trzech wieków brytyjskiej dominacji wciąż zaklęta jest afrykańska tradycja przodków opowie dr Aleksandra R. Knapik (UWr). O tym, jak metafory walki, rodziny i ruchu w przestrzeni wpłynęły na opis teorii ewolucji w słynnym dziele Darwina O powstawaniu gatunków opowie dr Anna Drogosz (AWM). Chętnych do odbycia krótkiej podróży w czasie i odkrycia sekretów, jakie kryje w sobie język angielski zapraszamy do rozmowy z dr Agnieszką Kocel (UW). W fascynującą wyprawę śladami świadomego odradzania się języka kaszubskiego zabierze nas dr Marcin Odelski. Spotkanie z autorami poprowadzą prof. Piotr Chruszczewski (KMSI UWr) i dr Joanna Esquibel (Æ Academic Publishing). Zapraszamy także do odwiedzenia stoiska wydawnictwa Æ Academic Publishing, na którym znaleźć będzie można książki autorstwa naukowców Uniwersytetu Wrocławskiego.

14.00–15.00 | Hala Stulecia – Sala Cesarska | Beyond language / Wyprawa poza język | wstęp wolny

źródło: