Zakład Edytorstwa Instytutu Filologii Polskiej i zaangażowani w przygotowanie tego wydarzenia studenci Kolegium MSI serdecznie zapraszają na spotkanie z Iloną Wiśniewską - reporterką i fotografką.

Czwartek, 12 grudnia 2019, godz. 17:00
Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego
Sala im. Tadeusza Mikulskiego, nr 125 (pierwsze piętro)
Organizator: Zakład Edytorstwa Instytutu Filologii Polskiej UWr

Ilona Wiśniewska – reporterka i fotografka, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim; współpracuje z „Polityką” i „Dużym Formatem”. Autorka książek „Białe. Zimna wyspa Spitsbergen”, „Hen. Na północy Norwegii” oraz „Lud. Z grenlandzkiej wyspy”. Była nominowana do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej, tytułu Kobiety Roku 2015 w plebiscycie portalu Wp.pl oraz Nagrody im. Beaty Pawlak. Za książkę „Hen” otrzymała nagrodę w konkursie Travelery, a za „Lud” Kryształową Kartę Polskiego Reportażu – Nagrodę Prezydenta Lublina oraz nominację do nagrody MediaTory w kategorii ObserwaTOR. Jest również laureatką Złotej Sowy – nagrody Klubu Inteligencji Polskiej w Wiedniu, przyznawanej twórcom propagującym polską kulturę za granicą. Mieszka w północnej Norwegii.