Kolegium MSI Uniwersytetu Wrocławskiego wraz z Instytutem Filologii Angielskiej, przy udziale Komisji Nauk Filologicznych Oddziału PAN we Wrocławiu, serdecznie zapraszają do udziału w cyklu wykładów prof. Wojciecha Solińskiego (Instytut Filologii Polskiej UWr) z Literatury.

Wykłady odbywać się będą w sali 207 w Instytucie Filologii Angielskiej przy ulicy Kuźniczej 22 we wtorki.

26 listopada 2019
  3 grudnia 2019
10 grudnia 2019
17 grudnia 2019
  7 stycznia 2020
14 stycznia 2020

Godzina 15.15
Wstęp wolny.
Nie lękaj się literatury! Postaw pytanie, które zawsze obawiałeś się zadać swojemu nauczycielowi. Wysłuchaj odpowiedzi. Rozpocznij dyskusję. Zacznij pisać! Być może zostaniesz kolejnym noblistą w Dolnego Śląska.
Kolegium MSI Uniwersytetu Wrocławskiego wraz z Instytutem Filologii Angielskiej, przy udziale Komisji Nauk Filologicznych Oddziału PAN we Wrocławiu, zapraszają do udziału w cyklu wykładów prof. Wojciecha Solińskiego z zakresu literatury.
Prof. dr hab. Wojciech Soliński (em. prof. UWr) jest filologiem, tłumaczem, polonistą i poliglotą; ma w dorobku, m.in., tłumaczenia z literatury włoskiej (Umberto Eco), słowackiej oraz czeskiej (Bohumil Hrabal). Profesor - jak sam mówi - zdecydowanie woli czytać niż pisać, ale najbardziej lubi dyskutować w gronie pasjonatów.
Przyjdź, posłuchaj, zostań pasjonatem!