Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z wybitnym tłumaczem literatury polskiej, autorem przekładu Lalki Bolesława Prusa na język japoński, wieloletnim przyjacielem MCK – prof. Tokimasą Sekiguchim z Tokyo University of Foreign Studies (TUFS).

czas: wtorek, 5 listopada 2019, o godzinie 18.00

miejsce: Międzynarodowe Centrum Kultury przy Rynku Głównym 25 w Krakowie

Tokimasa Sekiguchi (1951) – japoński polonista, tłumacz literatury, eseista, wykładowca kultury polskiej na Tokyo University of Foreign Studies, współzałożyciel i członek Stowarzyszenia Polskich i Zagranicznych Nauczycieli Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego „Bristol”. Za swoją działalność translatorską otrzymał liczne odznaczenia m.in. „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (1998), Krzyż Oficerski Orderu Zasługi RP (2008) oraz Srebrnym Medal „Gloria Artis” (2015)

Więcej informacji: https://mck.krakow.pl/aktualnosci/wyklad-prof-tokimasy-sekiguchiego