13 maja w IFA odbędą się warsztaty przekładoznawcze pt. „Między tekstem a kulturą 3”, w ramach których zaprezentowane zostaną następujące prelekcje:

prof. dr hab. Tomasz P. Krzeszowski (językoznawca, anglista, em. prof. Uniwersytet Warszawski; SAN Warszawa), „Od Słowa do słów. Czy przekładanie Biblii to gra w ”

dr Marcin Majewski (hebraista, Uniwersytet Papieski JP II, Kraków), „Podstawowe strategie przyjęte w przekładzie Pater Noster”

ks. prof. dr hab. Michał Czajkowski (biblista, em. prof. Uniwersytet Szczeciński), „Ekumeniczny przekład Nowego Testamentu dokonany przez przyjaciół”.

Zajęcia odbędą się w godz. 9:45–13:30 w sali 404. Organizatorami warsztatów są IFA, Kolegium MSI oraz KNF O/PAN we Wrocławiu.